Ako sa býva v novom

Iste nikomu na Mladosti neuniklo, cez leto z B1 a B2 konečne odišli stavbári a vŕtačku je počuť už iba z vedľajších blokov, kam sa firma presunula. A samozrejme, študenti odtiaľ sa zase premiestnili na spomínané rekonštruované Jednotku a Dvojku. Niektorých z nich sme sa teda spýtali, ako sa im v nových izbách páči.

„Oproti bývalej izbe na B4 je to skoro ako hotel: nový nábytok (okrem stola), murovaná kúpeľňa, plastové okná a zateplenie. Konečne nepočujem Elám a už sa v zime nebudem báť, že sa zobudím s cencúľom na nose,“ povedal nám Peter, ktorý sa presťahoval na po novom obrovskú jednotku. Na otázku, či mu nechýba balkón, odpovedal podobne ako všetci opýtaní: „Aj tak ho využívali viac holuby ako ja.“ Očividne si študenti cenia pár metrov naviac a hlavne to, že je to čistý a nový priestor. Hoci i v novom sa vraj vyskytuje pár kozmetických nedokonalostí, ako nedokončené lišty či menšie praskliny v stenách.

Čo ale študentom prekáža viac, je výber nábytku. S druhom skríň sú síce spokojný, ale sťažujú sa na malé stoly – 58×80 cm, na ktorých sa tak ťažko pracuje, a ktoré ešte viac kričia v obrovskej poloprázdnej miestnosti. Niektorí sa okrem toho posťažovali ešte na pár detailov, no v čom sa zhodli do jedného všetci je nutnosť umiestnenia chladničky na kuchynke. „Stále sa prechádzam hore dole ako debil,“ zaznel jeden z argumentov, no iné boli ešte vážnejšie. Miznúce jedlo, či naopak pribúdajúce od cudzích ľudí z chodby. Tiež je problém s údržbou spoločných priestorov, keďže niekedy je ťažké aby sa medzi sebou dohodli štyria známi na bunke a nie tak ešte 16 ľudí, ktorý sa stretnú maximálne vo výťahu a niektorí nespoznajú susedov celý rok.

Keď sme sa opýtali vedenia internátu, prečo musia chladničky vymiznúť z chodieb a izieb, dostalo sa nám odpovede, že z typologického hľadiska by to nebolo vhodné – je na to určený priestor v kuchynkách. Prečo by však nemohli mať spolubývajúci, ktorý sa na tom zhodnú, svoju chladničku na bunke? Veď v ubytovacej zmluve je zákaz len pre výhrevné spotrebiče. Odpoveď bola, že iba na kuchynke sú k tomu správne nadimenzované elektrické zásuvky. Konkrétnejšiu odpoveď sme zatiaľ nedostali.

Aj napriek tejto nepríjemnosti však žiadny z opýtaných sťahovanie neľutuje – za vyššie bytné dostali adekvátnu kvalitu.

Voľby RUŠ 2015

Vyjadri svoj názor na internát, kandiduj alebo sa aspoň zúčastni volieb do RUŠ. Urob aspoň to málo!

  • Dátum konania volieb je stanovený na:  20.10.2015 (utorok) vrátnica AB a 21.10.2015 (streda) vrátnica CD
  • Prijímanie kandidátok do:  18.10.2014 (nedeľa) 23:59
  • Zasielanie kandidátok na: volby@rus.sk

Ak chceš kandidovať, tak vyplň tento formulár a zašli ho na hore uvedenú adresu

formulár kandidátky

Odstávka elektriny

Oznamujeme Vám,

že dňa 11.10.2015 v čase od 8:00 hod. do 13:00 hod. bude odstávka elektriny v celom ŠD Mladosť.

Odstávka bude z dôvodu opravy odpínača, ku ktorej nás vyzvala Západoslovenská distribučná a.s.

Vedenie ŠD Mladosť

Malá ilustrácia internátov

mapka

Oznamy pre novonastupujúcich ubytovaných

  • Možnosť zapísania porúch. Poruchy sa zapisujú, do “knihy porúch”. Táto kniha sa nachádza na oboch vrátniciach. Ubytovaný môže po predložení ubytovacieho preukazu zapísať do nej svoje poruchy, závady.
  • Smetné koše sa nachádzajú vonku, “za plotom” pri vchodoch na AB bloky. Pre ilustráciu slúži uverejnená “mapka” na stránke.
  • Ak máte problémy s internetom, tak všetky svoje otázky/podnety/problémy smerujte na OZ Ynet. Najlepšou formou komunikácie je email. Taktiež informujeme o ich nástenke, ktorá je na CD blokoch na pravo pri vstupe do budovy.

Hlavný partneri:

   

Partneri: