Šach 2015 – video

Veľmi pekne ďakujeme účastníkom šachového turnaja a spoločenských hier. Dúfame, že ste sa príjemne bavili a tešíme sa na daľší ročník. Ďakujeme aj našim sponzorom, ktorí nám umožnili túto akciu pre Vás zorganizovať.

Ďakujeme aj spoločnosti Accenture, ktorá už tradične sponzoruje aktivity RUŠ a študentom FEI a FIIT ponúka atraktívne možnosti kariéry (viac na www.accenture.sk)

Accenture, Volis Academy, EF Slovakia, WebsupportUniversity Dance Center, Titangym, Anwell, MontewebyElam, Ynet, Speai

Dočkali sme sa nového bývania

Začiatkom februára prebehli posledné úpravy prvej etapy rekonštrukcie internátu Mladosť. Do priestorov sa umiestňoval nábytok, čistil sa a pripravoval na odovzdanie. Dňa 18.2.2015 investor a teda vedenie internátu prebral priestor od realizátora rekonštrukcie. Po prebraní stavby, mal realizátor necelý mesiac na to, aby odstránil posledné zistené nedostatky a podala sa žiadosť na začiatok kolaudácie blokov B1, B2. Dňa 12.3.2015 sa úspešne zahájila kolaudácia, ktorej predpokladaný termín ukončenia je stanovený na začiatok apríla. V tomto čase by už mal byť priestor absolútne pripravený na obytné účely. Z dôvodu rekonštrukcie ďalších dvoch blokoch B3 a B4, sa ešte v tomto akademickom roku budú študenti z týchto blokov sťahovať na nové. Zatiaľ sa počíta s riešením zrkadlového preubytovania na novozrekonštruované bloky B1, B2. Každý ubytovaný študent blokov B3, B4 bude musieť absolvovať riadne preubytovanie na ubytovacom oddelení počas na to stanovených časov, aby sa proces urýchlil, bude pri preubytovaní štandardne pomáhať člen RUŠ. Všetky ďalšie informácie ohľadom tohto preubytovania budú včas prístupné či už vo forme oznamov na internáte, alebo na webovej stránke, či na facebooku RUŠ ŠD Mladosť. Na stránke www.rus.sk bude taktiež prístupný celý systém tohto preubytovania a môžete si pozrieť samotné fotky interiéru.

 

Rozsah doterajšej rekonštrukcie prebehol v obytných priestorov a teda na bunkách, komunikačných-spojovacích priestoroch, v priestore schodiska, výťahu a na kuchynkách. Exteriér tvoria nové plastové okná a zateplená fasáda. Rekonštruovali sa kompletne všetky rozvody a siete, murovalo sa jadro, v kúpeľni je murovaný sprchový kút a nová zdravotechnika. Izby sú štandardne vybavené nábytkom pre jednu osobu je to písací stôl so stoličkou, posteľ, polička, nočný stolík a veľká skriňa. Pribudla polička na topánky a vešiaky vo vstupnom sektore. V spoločných priestoroch je keramická dlažba a v obytných moderné linoleum z dôvodu vytvorenia teplejšieho priestoru. Farba izieb je biela a v priestoroch schodiska bola použitá svetlá modrá. Celý priestor je zväčšený o balkón a celkovo to pôsobí príjemným a útulným dojmom. Budúci obyvatelia sa môžu z nových priestorov iba tešiť.

Šachový turnaj a spoločenské hry


Ahojte, prídťe sa zabaviť na šachový turnaj, ktorý sa uskutoční 17.3. na Mladosti. Stretneme sa o 18:00 na C,D vrátnici. Dnešným dňom je spustená predbežná (nezáväzná) registrácia. Registrujte sa čím skôr, aby ste to stihli do nedele, 15.3. :) Zaregistrovať sa môžete tu. Tešíme sa na Vás :)

Podporili nás:

Accenture, Volis Academy, EF Slovakia, University Dance Center, Titangym,  Ynet, SpeaiElam

Aktuálny priebeh rekonštrukcie

Dňa 18.2.2015 vedenie internátu preberie stavbu od realizátora rekonštrukcie. Po odovzdaní stavby bude nasledovať pripomienkovanie nedostatkov a po ich následnom odstránení bude stavba pripravená na kolaudáciu. Kolaudácia je plánovaná na 12.3.2015.

Novinky z rekonštrukcie!

Vo štvrtok 29.1.2015 sme sa spolu s vedením a zástupcami stavebnej spoločnosti, ktorá realizuje rekonštrukciu internátu Mladosť stretli, na pravidelnom kontrolnom dni.

Keďže celý priebeh rekonštrukcie bol a stále je zo všetkých strán napádaný kritikou a rôznymi špekuláciami, v tomto článku sa budeme venovať len faktom momentálneho stavu a konečnému dokončeniu a odovzdaniu stavby.

Pred niekoľkými dňami bola podaná žiadosť na kolaudáciu, čo znamená, že stavba je vo fáze kedy sa naozaj dokončujú už len detaily a opravujú zistené posledné chyby. Počas kolaudácie sa stavba vyplní nábytkom a bude pripravená pre nových obyvateľov.

Vedenie internátu bolo nútené pritlačiť na stavebnú firmu, keďže omeškanie stavby je už dosť značné a stavbu je potrebné dokončiť a odovzdať čím skôr.

Tým sa dátum dokončenia posledých prác stanovil na 15.2.2015, pričom kolaudácia a zariadenie izieb nábytkom je očakávané do konca mesiaca február.

Aby sa tento cieľ aj dodržal, budú sa práce priebežne kontrolovať vedením na kontrolných dňoch, ktorých sa budeme zúčastňovať a informovať študentov.

Hlavný partneri:

   

Partneri: